Uj rendszer az asztalon

Ahogy mar mondtam, feltelepitettem egy Kororaat. Ez jo, mert egy minimalis gentoo rendszert lehet konnyen, gyorsan telepiteni. Azert nem csinaltam a hagyomanyos chrootolt kornyezetben, mert azt anno egyszer mar vegigjartam, es turelmetlen vagyok. Most egyelore ott tartok, hogy van egy nagyon alap rendszer, frissitettem a portage listajat, es bujom a manualokat.

Egyebkent sokan (konzol-maniasok) mondjak forumokon, hogy a kororaa ilyen szempontbol nem rendelkezik letjogosultsaggal, mert mi lesz akkor majd amikor USE flag-eket kell szerkesztgetni, meg ilyen-olyan aprosagok lesznek, ami a gentoo filozofia miatt nehezze teszik a problema megoldast tapasztalatlan emberek szamara.

Nos a szemelyes velemenyem az, hogy ez reszben igaz, reszben nem. Valoban nem ajanlott olyan embernek kororaat telepiteni, aki egy betut nem olvasott el a handbookbol, ez teny. Am – ahogy az en peldam is bizonyitja – jo dolog, ha az ember minimalis befektetessel szeretne egy alap-rendszert telepiteni. Aztan majd a tuningolasnal ugyis ujra forditja az ember az egeszet, de akkor mar tud netezni, levelezni, jatszani, dolgozni, stb.

Szoval az vesse ram az elso kovet a Kororaa miatt, aki meg soha nem akart valamilyen vegeredmeny szempontjabol feleslegesnek tuno dologgal gyorsan vegezni! 🙂